Cloud Zoom small image

Selman Koç

Yeminli Mali Müşavir

selman.koc@cerrahoglu.com.tr

Selman Koç avukatlık büromuzun Yeminli Mali Müşavirliğini yürütmektedir. Büromuza ve müvekkillere vergi hukuku alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.
Türk vergi hukuku, uluslararası çifte vergilendirmeyi önleme anlaşmaları, yatırım teşvik mevzuatı, kambiyo mevzuatı ve yabancı sermaye mevzuatı konularında uzmanlığa sahiptir. Şirketlerin mali yönetimi ve yeniden yapılandırılması, vergi planlama hizmetleri, şirket devir ve birleşme işlemleri ile vergi uyuşmazlıklarının çözümü alanlarında çalışmaktadır. 
1997 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye Bölümünden lisans derecesiyle mezun olmuştur. 2008 yılında İngiltere Essex Üniversitesi'nden Ekonomi alanında Master Derecesi almıştır. Türkçe ve İngilizce bilmektedir. 1997-2012 tarihleri arasında Maliye Bakanlığı'nda Baş Hesap Uzmanı olarak görev yapmıştır.
Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetçilik sertifikasına sahip olup, İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası'na kayıtlıdır.

Yayınları
Legal Global Insights- Corporate Tax 2013- Tax implications of leverage buy-out structure in Turkey 
European Guide Inverstors 2014, Yabancı Yatırımcılar İçin Türkiye Emlak Piyasası Analizi
Vergi Dünyası Dergisi, Şubat 2015, "Distribütor Şirketlerin Yabancı Şirketler Açısından Türkiye'de İşyeri Oluşturmasıyla İlgili Gelir İdaresi'nin Son Özelgesi" 

Ekibe Geri Dön
scroll up