• Türkçe
 • English
 • Davalar


  Şirketler ve Ticaret Hukuku İhtilafları

  Dava departmanımızda çalışan avukatlarımız hissedarlar arası uyuşmazlıklar, dolandırıcılık, inşaat, distribütörlük, sorumluluk davaları ve vergi uyuşmazlıkları da dahil olmak üzere şirketler ve ticaret hukukuna ilişkin pek çok davada müvekkillerimizi başarıyla temsil etmektedirler.


  İcra ve İflas

  İcra dairelerinde her türlü icra ve/veya iflas sürecini başlatma ve müvekkillerimizin alacaklarını tahsil edebilmeleri için gerekli işlemlerin yürütülmesi konusunda geniş kapsamlı çalışmalarımız bulunmaktadır. İflasın ertelenmesi, uzlaşma yoluyla yeniden yapılandırma gibi ilgili süreçleri de takip etmekteyiz.


  Tanıma ve Tenfiz

  Kesinleşen yabancı mahkeme kararlarının ve yabancı tahkim kararlarının Türkiye'de tanınması ve tenfiz edilmesi için gerekli süreçleri takip etmekteyiz. Ayrıca, Türk mahkeme kararlarının ve tahkim kararlarının yurt dışında tenfiz edilebilmesi için de yabancı hukuk büroları ile işbirliği yapmak suretiyle Türk müvekkillerimize hizmet veriyoruz.


  Duyurular

  • Eda Cerrahoğlu ve King & Spalding International LLP Londra ofisinden Nick Cherryman, 12 Aralık 2017 tarihinde Milleterlarası Ticari ve Yatırım Tahkimi konulu bir Yuvarlak Masa Toplantısına ev sahipliği yaptılar. Katılımcılar arasında Türk ve yabancı şirketlerin şirket avukatları ve temsilcileri yer aldı.

  • Eda Cerrahoğlu, 2 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen ASA Yıllık Konferans'ında "Milletlerarası Tahkimde Taraf ve Hakem Bilirkişilerine Verilen Talimatlar Konusunda Çelişen Varsayımlar" konulu panele konuşmacı olarak katılmıştır.

  • Prof. Dr. Fadlullah Cerrahoğlu 24-25 Nisan 2018 tarihinde dördüncü kere İsviçre Fribourg Üniversitesi LLM programı kapsamında "Türkiye'de İş Yapmak" konulu dersi verecektir.

  Tarih

  Publications

  05/20/2012

  We work with a diverse client base ranging from individuals to some of the largest public institutions and private corporations...

  Client

  06/10/2012

  Cerrahoglu Law Firm is recognized for the calibre of our lawyers, level of service, and unflagging commitment to client success.