• Türkçe
 • English
 • Fikri Mülkiyet


  Fikri Mülkiyete İlişkin Sözleşmeler

  Telif hakkı ve marka hukuku, birleşme ve devralma işlemleri ve fikri mülkiyet hakkına ilişkin sözleşmeler dahil fikri ve sınai mülkiyet hakkına ilişkin çeşitli konularda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Büromuz marka başvuruları yapmakta ve Türk Fikri Mülkiyet hukukuna ilişkin çeşitli konularda müvekkillerimize hukuki görüş vermektedir.


  Fikri Mülkiyet Davaları

  Müvekkillerimizi patent, marka ve telif hakkı ihlali davalarında, lisans sözleşmelerine ve ticari sırların ifşasına ilişkin davalarda temsil etmekteyiz.


  Danışmanlık

  Türk Patent Enstitüsü'nde tescil edilmiş markalar, patentler ve faydalı modeller hakkında müvekkillerimize araştırma ve inceleme hizmetleri sunuyoruz. Bu bağlamda muhtemel marka başvuruları hakkında ön rapor ve değerlendirmeler de yapmaktayız. Benzer hizmeti alan adları ile ilgili olarak da vermekteyiz.

  Müvekkillerimize fikri ve sınai mülkiyet hakkı ihlali durumunda uygulanacak stratejiler ve potansiyel çözüm seçenekleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca, üçüncü kişilerin taleplerine karşı müvekkillerimize gerekli hukuki desteği sağlamaktayız.


  Duyurular

  • Eda Cerrahoğlu Balssen ve Aylin Güney King'in "Istanbul Chamber of Commerce introduces new Arbitration Centre Rules" başlıklı makaleleri International Law Office Online Newletter'da yayınlanmıştır.

  Tarih

  Publications

  05/20/2012

  We work with a diverse client base ranging from individuals to some of the largest public institutions and private corporations...

  Client

  06/10/2012

  Cerrahoglu Law Firm is recognized for the calibre of our lawyers, level of service, and unflagging commitment to client success.