• Türkçe
 • English
 • Fikri Mülkiyet


  Fikri Mülkiyete İlişkin Sözleşmeler

  Telif hakkı ve marka hukuku, birleşme ve devralma işlemleri ve fikri mülkiyet hakkına ilişkin sözleşmeler dahil fikri ve sınai mülkiyet hakkına ilişkin çeşitli konularda hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca Büromuz marka başvuruları yapmakta ve Türk Fikri Mülkiyet hukukuna ilişkin çeşitli konularda müvekkillerimize hukuki görüş vermektedir.


  Fikri Mülkiyet Davaları

  Müvekkillerimizi patent, marka ve telif hakkı ihlali davalarında, lisans sözleşmelerine ve ticari sırların ifşasına ilişkin davalarda temsil etmekteyiz.


  Danışmanlık

  Türk Patent Enstitüsü'nde tescil edilmiş markalar, patentler ve faydalı modeller hakkında müvekkillerimize araştırma ve inceleme hizmetleri sunuyoruz. Bu bağlamda muhtemel marka başvuruları hakkında ön rapor ve değerlendirmeler de yapmaktayız. Benzer hizmeti alan adları ile ilgili olarak da vermekteyiz.

  Müvekkillerimize fikri ve sınai mülkiyet hakkı ihlali durumunda uygulanacak stratejiler ve potansiyel çözüm seçenekleri konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. Ayrıca, üçüncü kişilerin taleplerine karşı müvekkillerimize gerekli hukuki desteği sağlamaktayız.


  Duyurular

  • Eda Cerrahoğlu ve King & Spalding International LLP Londra ofisinden Nick Cherryman, 12 Aralık 2017 tarihinde Milleterlarası Ticari ve Yatırım Tahkimi konulu bir Yuvarlak Masa Toplantısına ev sahipliği yaptılar. Katılımcılar arasında Türk ve yabancı şirketlerin şirket avukatları ve temsilcileri yer aldı.

  • Eda Cerrahoğlu, 2 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen ASA Yıllık Konferans'ında "Milletlerarası Tahkimde Taraf ve Hakem Bilirkişilerine Verilen Talimatlar Konusunda Çelişen Varsayımlar" konulu panele konuşmacı olarak katılmıştır.

  • Prof. Dr. Fadlullah Cerrahoğlu 24-25 Nisan 2018 tarihinde dördüncü kere İsviçre Fribourg Üniversitesi LLM programı kapsamında "Türkiye'de İş Yapmak" konulu dersi verecektir.

  Tarih

  Publications

  05/20/2012

  We work with a diverse client base ranging from individuals to some of the largest public institutions and private corporations...

  Client

  06/10/2012

  Cerrahoglu Law Firm is recognized for the calibre of our lawyers, level of service, and unflagging commitment to client success.