• Türkçe
 • English
 • Tahkim


  Tahkim ekibimiz yerel ve uluslararası tahkim davalarında çalışmaktadır. Yirmi yıldan uzun bir süredir ticari uyuşmazlıklar ve yatırım anlaşmazlıkları ile ilgili olarak Türk şirketlerini ve çokuluslu şirketleri Uluslararası Ticaret Odası (ICC) ve Uluslararası Yatırım Anlaşmazlıkları Çözüm Merkezi (ICSID) nezdinde temsil etmekteyiz.


  Tahkim departmanımız, Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu ve Eda Cerrahoğlu Balssen tarafından yürütülmektedir.


  Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu pek çok tahkim davasında danışman, hakem ya da hakem heyeti başkanı olarak görev yapmıştır. Hem ICC'nın hem de ICSID'nin hakem listesinde yer almaktadır. Tahkim konulu birçok seminer ve konferansa misafir konuşmacı ve/veya panelist olarak katılmaktadır.


  Eda Cerrahoğlu Balssen, 2005 yılından bu yana Prof. Dr. M. Fadlullah Cerrahoğlu ile birlikte tahkim çalışmalarını yürütmektedir. International Law Office yayınları için makaleler yazmakta ve Türkiye'deki tahkim uygulamaları hakkında güncel bilgileri aktarmaktadır. Kendisi, ASA, ASA Below 40, Uluslararası Ticaret Odası Türk Milli Komitesi, LCIA, YIAG ve Young ICCA üyesidir.


  Duyurular

  • Eda Cerrahoğlu Balssen ve Aylin Güney King'in "Istanbul Chamber of Commerce introduces new Arbitration Centre Rules" başlıklı makaleleri International Law Office Online Newletter'da yayınlanmıştır.

  Tarih

  Publications

  05/20/2012

  We work with a diverse client base ranging from individuals to some of the largest public institutions and private corporations...

  Client

  06/10/2012

  Cerrahoglu Law Firm is recognized for the calibre of our lawyers, level of service, and unflagging commitment to client success.