• Türkçe
 • English
 • Rekabet


  Birleşme ve Devralma

  Enerji, telekomünikasyon, havacılık, finansal hizmetler, sağlık, teknoloji, yiyecek ve içecek sektörleri de dahil çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren müvekkillerimize birleşme ve devralma işlemleri ve bu işlemlerle ilgili bildirimler dahil rekabet hukuku konularında hukuki hizmet vermekteyiz.


  Karteller ve Hakim Durumun Kötüye Kullanılması

  Fiyat belirleme, bölge ve müşteri sınırlaması, bağlama anlaşmaları, münhasırlık, ayırımcılık ve hakim durumun kötüye kullanılmasına ilişkin olarak Rekabet Kurumu'na müvekkillerimiz adına şikayetlerde bulunulması amacıyla hukuki destek hizmeti verdiğimiz gibi, bu konulara ilişkin müvekkillerimiz aleyhine yapılan şikayetlerde de müvekkillerimize, yerinde incelemeler de dahil, Rekabet Kurumu soruşturmalarının bütün aşamalarında hukuki hizmet vermekteyiz.


  Kanuna Aykırı Uygulama ve Anlaşmalar

  Büromuz telekomünikasyon, bankacılık ve finansal hizmetler, sağlık, otomotiv, yiyecek ve içecek ve enerji sektörleri de dahil çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren müvekkillerimize rakipleri, tedarikçileri, distribütörleri ve müşterileri ile olan distribütörlük, lisans, franchise, acentalık, tedarik, alım, araştırma ve geliştirme ve yeniden yapılandırma sözleşmeleri de dahil tüm ticari anlaşmaları ve uygulamalarında hukuki hizmet vermektedir.


  Rekabet Mevzuatına Uygunluk

  Müvekkillerimizin ihtiyaçlarını ve sıkıntılarını göz önüne alan ve müvekkillerimizin hukuk departmanlarına ve/veya operasyondaki ekiplerine yönelik rekabet mevzuatına uygunluk konusunda özel programlar hazırlıyoruz. Bu çalışmalarımıza rekabet uygulamaları hakkında kılavuz hazırlanması ve çalışanlara yönelik eğitim verilmesi de dahildir.


  Duyurular

  • Eda Cerrahoğlu ve King & Spalding International LLP Londra ofisinden Nick Cherryman, 12 Aralık 2017 tarihinde Milleterlarası Ticari ve Yatırım Tahkimi konulu bir Yuvarlak Masa Toplantısına ev sahipliği yaptılar. Katılımcılar arasında Türk ve yabancı şirketlerin şirket avukatları ve temsilcileri yer aldı.

  • Eda Cerrahoğlu, 2 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen ASA Yıllık Konferans'ında "Milletlerarası Tahkimde Taraf ve Hakem Bilirkişilerine Verilen Talimatlar Konusunda Çelişen Varsayımlar" konulu panele konuşmacı olarak katılmıştır.

  • Prof. Dr. Fadlullah Cerrahoğlu 24-25 Nisan 2018 tarihinde dördüncü kere İsviçre Fribourg Üniversitesi LLM programı kapsamında "Türkiye'de İş Yapmak" konulu dersi verecektir.

  Tarih

  Publications

  05/20/2012

  We work with a diverse client base ranging from individuals to some of the largest public institutions and private corporations...

  Client

  06/10/2012

  Cerrahoglu Law Firm is recognized for the calibre of our lawyers, level of service, and unflagging commitment to client success.