• Türkçe
 • English
 • Tarihçemiz

  Müvekkillerimizle büyümeye devam ediyoruz. Teşekkürler...

  Müvekkillerimize Büromuzun başarısına olan önemli katkılarından dolayı teşekkürü borç biliriz. Müvekkillerimizin Büromuza göstermiş oldukları güven sayesinde Büromuz tarihinde çok önemli başarılara imza atmıştır:

  1966 yılında kurulan Büromuz uluslararası çalışmalarına üç büyük Türk yüklenicinin Libya ve Suudi Arabistan'daki projeleri için hukuki destek sağlamak suretiyle 70li yıllarda başlamıştır.

  Yine 70li yıllarda, Büromuz, Türkiye'deki bölgesel bankalardan birine ulusal banka statüsüne geçişte hukuki hizmet vermiştir. Bu benzersiz deneyim ile Büromuz bankacılık sektöründe çalışmaya başlamış ve bankacılık alanında bilgi birikimi edinmiştir.

  80li yıllarda, Türkiye'de yabancı sermaye yatırımlarının artması ile birlikte Büromuz, Türkiye'de yatırım yapmayı planlayan yabancı müvekkillere yabancı sermaye ve teşvik mevzuatı kapsamında hukuki hizmet vermeye başlamıştır.

  90lı yıllarda ise Büromuz yerel ve uluslararası tahkim konularını da kapsayacak şekilde hizmet verdiği alanları çeşitlendirme ve geliştirme fırsatı yakalamıştır. Büromuzun tahkim alanındaki çalışmalarının artması ayrı bir tahkim departmanının kurulmasını gerektirmiş ve tahkim departmanımız çalışmaları ile uluslararası çapta tanınır hale gelmiştir.

  2000li yılların başlarında Büromuz çok uluslu bir telekomünikasyon şirketine büyük bir Türk şirketler topluluğundan yüklü miktarda alacağının tahsiline ilişkin hukuki hizmet vermiştir. Büromuzun telekomünikasyon sektöründeki başarısı, Orta ve Doğu Avrupa'nın en başarılı özelleştirmesi seçilen Türk Telekom özelleştirmesi ile devam etmiştir.

  Yine 2000li yıllarda Büromuz Türkiye'de gerçekleştirilen Erdemir ve Tüpraş gibi diğer büyük özelleştirme projelerinde yer almıştır.

  2005 yılında Büromuzda, müvekkillerimize vergi danışmanlığı verebilmek amacıyla Vergi Departmanı kurulmuştur.

  Ve, şimdi, 21.yy ile birlikte hukuki hizmetlerimizi İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Vergi, Kişisel Verilerin Korunması, Ürün Sorumluluğu, Dava, Yerel ve Uluslararası Tahkim, Bankacılık ve Finans, Yolsuzlukların Önlenmesi ve Yasalara Uygunluk ve Kurumsal Yönetimi de içerecek şekilde çeşitlendirmeye ve geliştirmeye devam etmekteyiz.

  Duyurular

  • Eda Cerrahoğlu ve King & Spalding International LLP Londra ofisinden Nick Cherryman, 12 Aralık 2017 tarihinde Milleterlarası Ticari ve Yatırım Tahkimi konulu bir Yuvarlak Masa Toplantısına ev sahipliği yaptılar. Katılımcılar arasında Türk ve yabancı şirketlerin şirket avukatları ve temsilcileri yer aldı.

  • Eda Cerrahoğlu, 2 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen ASA Yıllık Konferans'ında "Milletlerarası Tahkimde Taraf ve Hakem Bilirkişilerine Verilen Talimatlar Konusunda Çelişen Varsayımlar" konulu panele konuşmacı olarak katılmıştır.

  • Prof. Dr. Fadlullah Cerrahoğlu 24-25 Nisan 2018 tarihinde dördüncü kere İsviçre Fribourg Üniversitesi LLM programı kapsamında "Türkiye'de İş Yapmak" konulu dersi verecektir.

  Tarih

  Publications

  05/20/2012

  We work with a diverse client base ranging from individuals to some of the largest public institutions and private corporations...

  Client

  06/10/2012

  Cerrahoglu Law Firm is recognized for the calibre of our lawyers, level of service, and unflagging commitment to client success.