• Türkçe
 • English
 • Tarihçemiz

  Müvekkillerimizle büyümeye devam ediyoruz Teşekkürler...

  Müvekkillerimize Büromuzun başarısına olan önemli katkılarından dolayı teşekkürü borç biliriz. Müvekkillerimizin Büromuza göstermiş oldukları güven sayesinde Büromuz tarihinde çok önemli başarılara imza atmıştır:

  1966 yılında kurulan Büromuz uluslararası çalışmalarına üç büyük Türk yüklenicinin Libya ve Suudi Arabistan'daki projeleri için hukuki destek sağlamak suretiyle 70li yıllarda başlamıştır.

  Yine 70li yıllarda, Büromuz, Türkiye'deki bölgesel bankalardan birine ulusal banka statüsüne geçişte hukuki hizmet vermiştir. Bu benzersiz deneyim ile Büromuz bankacılık sektöründe çalışmaya başlamış ve bankacılık alanında bilgi birikimi edinmiştir.

  80li yıllarda, Türkiye'de yabancı sermaye yatırımlarının artması ile birlikte Büromuz, Türkiye'de yatırım yapmayı planlayan yabancı müvekkillere yabancı sermaye ve teşvik mevzuatı kapsamında hukuki hizmet vermeye başlamıştır.

  90lı yıllarda ise Büromuz yerel ve uluslararası tahkim konularını da kapsayacak şekilde hizmet verdiği alanları çeşitlendirme ve geliştirme fırsatı yakalamıştır. Büromuzun tahkim alanındaki çalışmalarının artması ayrı bir tahkim departmanının kurulmasını gerektirmiş ve tahkim departmanımız çalışmaları ile uluslararası çapta tanınır hale gelmiştir.

  2000li yılların başlarında Büromuz çok uluslu bir telekomünikasyon şirketine büyük bir Türk şirketler topluluğundan yüklü miktarda alacağının tahsiline ilişkin hukuki hizmet vermiştir. Büromuzun telekomünikasyon sektöründeki başarısı, Orta ve Doğu Avrupa'nın en başarılı özelleştirmesi seçilen Türk Telekom özelleştirmesi ile devam etmiştir.

  Yine 2000li yıllarda Büromuz Türkiye'de gerçekleştirilen Erdemir ve Tüpraş gibi diğer büyük özelleştirme projelerinde yer almıştır.

  2005 yılında Büromuzda, müvekkillerimize vergi danışmanlığı verebilmek amacıyla Vergi Departmanı kurulmuştur.

  Ve şimdi, 21. yy ile birlikte, hukuki hizmetlerimizi iş hukuku, gayrimenkul hukuku, fikri mülkiyet hukuku, vergi uyuşmazlıkları, sermaye piyasası hukuku ve kurumsal yönetimi de içerecek şekilde çeşitlendirmeye ve geliştirmeye devam etmekteyiz.

  Duyurular

  • Eda Cerrahoğlu Balssen ve Aylin Güney King'in "Istanbul Chamber of Commerce introduces new Arbitration Centre Rules" başlıklı makaleleri International Law Office Online Newletter'da yayınlanmıştır.

  Tarih

  Publications

  05/20/2012

  We work with a diverse client base ranging from individuals to some of the largest public institutions and private corporations...

  Client

  06/10/2012

  Cerrahoglu Law Firm is recognized for the calibre of our lawyers, level of service, and unflagging commitment to client success.